--

Kde získáte nejvýhodnější Americkou hypotéku

Picture of Lubomír Kolář

Lubomír Kolář

Jednatel a úvěrový specialista

I když je produkt Americká hypotéka na českém trhu relativně dlouho, spousta klientů ví o tomto produktu velmi málo informací. Přitom Americkou hypotékou se dají řešit různé životní situace, kdy zkrátka nechcete dokládat využití poskytnutých prostředků z úvěru. Jedná se tedy o neúčelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Zastavovanou nemovitost nemusíte mnohy ani vlastnit, stačí souhlas vlastníka, který se tak v podstatě stává i ručitelem dlužníka.  Americkou hypotéku tedy můžete využít např. do podnikání, nákup automobilu, rekonstrukci nebo konsolidaci svých závazků.

Velkou výhodou je nižší sazba oproti např. spotřebitelskému úvěru a možnost daleko vyššího úvěrového rámce.

Řada klientů využívá výhod Americké hypotéky při majetkovém vypořádání po rozvodu, kdy si tímto způsobem opatří prostředky k vyplacení partnera ze společného jmění manželů, nebo např. i v případech dědictví, kdy je nutné rychle a efektivně vyplatit spoludědice.

Přinášíme pro vás detailnější srovnání Amerických hypoték od České spořitelny, Sberbank mBank  a Hypoteční banky. Do srovnání jsme zahrnuli nejdůležitější parametry neúčelových úvěrů. Zároveň však zmíníme i nebankovní úvěry a půjčky, vhodné pro jak pro spotřebitele tak i podnikatele.

Nejnižší možná výše úvěru je u všech bank víceméně shodná od 150 000 u ČS až po 300 000 Kč u Sberbank. Naopak maximální částka Americké hypotéky je 5 000 000 Kč s výjimkou mBank 4 000 000 Kč. Dalším omezení výše úvěru je i LTV, tedy výše dluhu oproti hodnotě zástavy nemovitosti. Nejvýhodněji zde vychází mBank se svými 75% LTV oproti zbylým bankám se 70% z hodnoty nemovitosti.

Dalším důležitým kritériem je dokládání příjmu u Americké hypotéky; zde je jasným vítězem mBank, které stačí k prokázání příjmu čestné prohlášení a jeden výpis z účtu (zde je LTV omezeno LTV hranicí 50% a výší úvěru 3 500 000 Kč). 

Velmi častým dotazem je i dokládání příjmu u podnikatelů a OSVČ v režimu paušální daně. Nejvíce vstříc v tomto hledisku vycházejí klientům Sberbank a Česká spořitelna

Faktorem, který by klienti měli brát v potaz je i celková splatnost Americké hypotéky. Většina bank má maximální splatnost 20 let, výjimkou je Sberbank se svými 25ti lety splatnosti. 

Z naší praxe největší potíží při získání Americké hypotéky u bank bývá doložení příjmu, bezchybné úvěrové registry a samotná nemovitost. Mnohdy řešíme hypotéku pro podnikatele, který nemůže doložit adekvátní příjem nutný pro získání Americké hypotéky. v těchto případech volíme nebankovní Americkou hypotéku, která je co se týká získání rychlejší a dostupnější. 

Nejvýhodnější hypotéka nemusí být nutně ta s nejnižší sazbou, je mnoho dalších parametrů, které musíte vzít v potaz. Pro konzultaci jak může pomoci Americká hypotéka přímo vám, nás kontaktujte na naší infolince. Budeme se vám rádi věnovat.

Sdílet: