--

Americká hypotéka aneb co byste měli vědět

Picture of Lubomír Kolář

Lubomír Kolář

Jednatel a úvěrový specialista

Americká hypotéka – hypotéka bez registrů nebo zkoumání příjmu

Co to je Americká hypotéka? Velmi jednoduše  Americká hypotéka je univerzální neúčelový úvěr pro všechny bez dokládání příjmu nebo zkoumání registrů, k řešení podnikatelských i osobních potřeb. Není důležitý ani věk klienta. Jedinou podmínkou pro poskytnutí úvěru je vlastnictví nemovitosti; a i ta nemusí být přímo ve vlastnictví žadatele, ručit může rodinný příslušník nebo případně kdokoliv jiný.

Jaké má Americká hypotéka podmínky? Zjednodušeně je to hypotéka bez doložení příjmu a bez zkoumání registrů. Peníze z úvěru může klient použít např. do podnikání, k nákupu nemovitosti nebo rekonstrukci bydlení, ke konsolidaci nevýhodných úvěrů, vyplacení závazků vůči státu, řešení exekucí nebo jakýmkoliv jiným způsobem. Americkou hypotéku lze využít i pro nákup nemovitosti po insolvenci nebo exekuci.

Oproti klasickému hypotečnímu úvěru má tedy výhodu rychlejšího vyřízení bez komplikací, dokládání bonity nebo dokládání účelu. Velmi důležité pro žadatele je i to, že nejsou  posuzovány úvěrové registry. V dnešní náročné době je velmi složité dodržet 100% přesné splácení závazků; a jedno jestli jste podnikatel nebo zaměstnanec. Lze poskytnout i jako hypotéku po insolvenci nebo splacené exekuci. 

Jaké má Americká hypotéka podmínky a parametry?

Sazba Americké hypotéky začíná na 4,6% Úvěr může být poskytnut jak podnikatelům tak i zaměstnancům nebo penzistům. Splátky úvěru si nastavíte dle svých potřeb – lze volit úvěr bez splátek, kdy úroky a jistinu splatíte na konci fixace. Splatnost úvěru lze nastavit až na 20 let. Orientační splátku úvěru si sami velmi jednoduše spočítáte v naší kalkulačce Americká hypotéka. Je důležité zmínit, že zaplacené úroky Americké hypotéky nelze odečítat od základu daně jako u klasické hypotéky.

Jaká může být výše Americké hypotéky?

Hlavním faktorem je hodnota zástavy nemovitosti. Obecně dle lokality a stavu lze čerpat až 80%  z hodnoty nemovitosti a maximální částka úvěru je 25 000 000 Kč. 

Vyřízení úvěru trvá obvykle 2 až 3 dny.

Sdílet: